Обучение за мобилност на възрастни

16.10.2015

Обучението за мобилност на възрастни се провежда в рамките на проект „Социално образование за възрастни чрез мобилност" финансиран от програма Еразъм+ на Европейската комисия, Ключова дейност 2.

В периода септември 2015 - март 2016 възрастните обучаеми (50+ годишни) ще преминат през различни обучителни дейности адаптирани към конкретната възрастова група и проведени чрез методите на неформалното обучение, които да ги подготвят за различни възможности за международна мобилност. Обучението включва няколко учебни модула: работа в екип, английски език, симулации на междукултурен диалог, практики за комуникация, практика за организиране на пътуване в чужбина и т.н., чрез които обучаемите ще придобият нови знания и умения за пътуване извън собствената си страна по лесен и приятен начин, независимо дали пътуването ще бъде по работа или за удоволствие. В последствие, част от обучаемите ще имат шанса да вземат участие в обучителен курс в Словения през март 2016 г., който ще събере участници от различните страни, за да оцени придобитите през предходните месеци знания и да даде възможност за досег до други култури и традиции.

"SEAM: Social Education of Adults through Mobility" e двугодишно стратегическо партньорство на международно ниво, чиято реализация е координирана от испанската асоциация Asociación Gantalcalá с подкрепата на следните организации:

Този проект е финансиран с подкрепата на Европейската комисия и програмата Еразъм +. Тази публикация отразява само личните виждания на нейния автор и Комисията не може да носи отговорност за каквато и да е употреба на информацията, съдържаща се в нея. Copyright © 2015 Проект SEAM. Всички права запазени

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

Редовно Общо събрание на Асоциация "Съвременни читалища"
25.05.2018
На основание чл. 26 от ЗЮЛНЦ и чл. 25 от Устава на Асоциация "Съвременни читалища", Управителният съвет на Асоциация "Съвременни читалища" свиква редовно Общо събрание на Асоциация "Съвременни читалища" на 28.06.2018 г. от 10.00 часа в НЧ "Цар Борис III",
Честит 24 май!
24.05.2018
Днес честваме Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост. Да отдадем почит на светите братя Кирил и Методий и на всички техни следовници, посветили се на запазване и развитие на културата, просветата и духовността на българския на
Информационна среща във връзка с пререгистрацията на читалищата в Агенция по вписванията
23.05.2018
РЕКИЦ Монтана, Асоциация "Съвременни читалища" и Български център по нестопанско право организират информационна среща във връзка с пререгистрацията на читалищата в Агенция по вписванията. Срещата ще се проведе на 28 май 2018 г. /понеделник/ от 10.30 ч
Обучение на тема "Пререгистрация на народни читалища в Агенция по вписванията"
16.02.2018
Уважаеми колеги, Имаме удоволствието да ви поканим на обучителна среща, посветена на темата „Пререгистрация на народни читалища в Агенция по вписванията“, която ще се проведе на 28 февруари (сряда), с начален час 13:00 часа.