Обучение за мобилност на възрастни

16.10.2015

Обучението за мобилност на възрастни се провежда в рамките на проект „Социално образование за възрастни чрез мобилност" финансиран от програма Еразъм+ на Европейската комисия, Ключова дейност 2.

В периода септември 2015 - март 2016 възрастните обучаеми (50+ годишни) ще преминат през различни обучителни дейности адаптирани към конкретната възрастова група и проведени чрез методите на неформалното обучение, които да ги подготвят за различни възможности за международна мобилност. Обучението включва няколко учебни модула: работа в екип, английски език, симулации на междукултурен диалог, практики за комуникация, практика за организиране на пътуване в чужбина и т.н., чрез които обучаемите ще придобият нови знания и умения за пътуване извън собствената си страна по лесен и приятен начин, независимо дали пътуването ще бъде по работа или за удоволствие. В последствие, част от обучаемите ще имат шанса да вземат участие в обучителен курс в Словения през март 2016 г., който ще събере участници от различните страни, за да оцени придобитите през предходните месеци знания и да даде възможност за досег до други култури и традиции.

"SEAM: Social Education of Adults through Mobility" e двугодишно стратегическо партньорство на международно ниво, чиято реализация е координирана от испанската асоциация Asociación Gantalcalá с подкрепата на следните организации:

Този проект е финансиран с подкрепата на Европейската комисия и програмата Еразъм +. Тази публикация отразява само личните виждания на нейния автор и Комисията не може да носи отговорност за каквато и да е употреба на информацията, съдържаща се в нея. Copyright © 2015 Проект SEAM. Всички права запазени

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

Весела Коледа и успешна 2021 година!
22.12.2020
Асоциация "Съвременни читалища" пожелава на всички работещи за развитието на българските читалища весела Коледа и успешна 2011 година!
22 издание на Международния фолклорен фестивал в Дорково
07.08.2020
Традиционният Международен фолклорен фестивал в Дорково бе проведен при спазване на всички изисквания за безопасност и на заповедите на Министерство на здравеопазването. Фестивалът бе осъществен във виртуален формат.
Покана за провеждане на редовно Общо събрание на Асоциация "Съвременни читалища"
06.07.2020
На основание чл. 26 от ЗЮЛНЦ и чл. 25 от Устава на Асоциация "Съвременни читалища", Управителният съвет на Асоциация "Съвременни читалища" свиква редовно Общо събрание на Асоциация "Съвременни читалища" на 07.08.2020 г. от 09:00 часа в НЧ "Цар Борис III",
Честит 24 май!
24.05.2020
Скъпи колеги, партньори и съмишленици, Поздравяваме Ви с Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост!